Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

Őstermelők, kistermelők bemutatkozása

Erdei Imréné

Saját gondozású konyhakertjében, több mint 30 különféle zöldség, és fűszernövény biztosítja a friss alapanyagot családjának és barátainak. A növénytermesztést vegyszerek felhasználása nélkül, hagyományos módszerrel végzi, ahogy nagyszüleitől tanulta. Őstermelőként azért dolgozik, hogy az Ön asztalára mindig kiváló minőségű és egészséges termékek kerüljenek. 

Fóliasátorban hónapos retket, fejes salátát, majd étkezési fehér és erős paprikát, uborkát, paradicsomot termesztek. Ezek mellé még burgonya, sárgarépa, zöldség, káposztafélék, cukkíni és tök társult, melyekből a Család ellátásán túl többlet is termett. A zöldségeket hétvégén a helyi termelői piacon árusítja. 

Nála a szezon tavasztól a tél beálltáig tart. A kora tavaszi időszakban elsősorban zöldségfélék palántáit neveli. Ezt követik a korai zöldségfélék, gyümölcsök. A legnagyobb termékkínálata a nyári és őszi időszakra tehető. Már a nyár végén megjelennek az első feldolgozott termékei (befőttek, savanyúságok, lekvárok), majd a szezon végén, november második felétől már ezek vannak nagyobb hangsúlyban, valamint a fűszerpaprika, hordós káposzta. Egész évben folyamatosan kapható a házi tészta, vékony metélt, vastag metélt, kockatészta, eperlevél, lebbencs a és csiga tészta. Termelői tojás és méz is szerepel a kínálatában. 

Elsősorban arra törekszik, hogy a közelben élő vásárlókat tudjam kiszolgálni. Havonta helyben és a közeli termelői piacra jár értékesíteni. Ez lehetővé teszi, hogy a termékeket a szedés napján tudják a vásárlóknak átadni. Nincs tárolás, minimális a szállítás, így a zöldségek a lehető legfrissebben kerülnek a vásárlók kosarába. 


Makkai Kálmánné Zsóka

Makkai Kálmánné vagyok. NÉPI KÉZMŰVES, KOSÁRFONÓ.

Száz esztendős családi hagyományokat követve művelem a mesterséget.

Rendszeresen megmutatom a munkáimat szakértő zsűrinek.

A népi kultúrában fellelhető használati tárgyak újrafonásával és a saját terveim alapján készített használati tárgyaim zsűriztetésével sok évvel ezelőtt megszereztem a népi iparművész címet.

Fontosnak tartom a hagyományőrzést, a mesterség átörökítését a fiatalabb nemezedéknek. Szívügyem a tanítás. Felsőfokú szakképesítést szereztem kismesterségek oktatójaként. Tanítottam már iskolarendszerben nappali tagozatos képzésben, munkaügyi központ által szervezett átképzésen, OKJ tanfolyamokon, 30 órás workshopot rendszeresen tartok nagy sikerrel.

Képesítést szereztem népi játszóház vezetésből is,így a legkisebb korosztállyal is tudok foglalkozni. Tevékenységemet vállalkozóként művelem. Rendszeresen járok népművészeti jellegű vásárokra .pl Mesterségek Ünnepe , Váci vigalom ,Borsodi fonó stb Egyedi megrendelésekkel az ország minden részéről megkeresnek. Egyik része a termékeimnek a május kosár, melynek készítése 3 generáció óta a családunk névéhez kötődik. Örvendetes, hogy a május kosár hagyománya bekerült a Magyar Értéktárba. Sikerült készítenem egy rekord kosarat, mely bekerült a Magyar Rekordok Adatbázisába, s mivel a május kosárnak csak Magyarországon és Felvidéken van hagyománya így Guinness rekord is lett.

Rendszeresen részt veszek pályázatokon is szép sikerekkel.

Eladásra készített termékeim mind zsűriszámmal rendelkeznek, egyedi tervezésűek, páva védjegyesek.