Településünkről
A település infrastruktúrája, ellátottsága és minősége jó!
A községbe a víz, szennyvíz, gáz, villany, telefonhálózat kiépített.
A község belterületén az utak kiépítettek. A Tiszán komp forgalom van Tiszadorogma-Egyek községek között, mely alapján a Hortobágy megközelíthetősége lerövidült.
Politikai pártszervezetek nincsenek.
Árpádkori település. Már Anonymus 1220 körül említést tesz a településről: "Miután győzedelmesen beszáguldozták Szamos-Körösök közét, Szabolcs és Tuhutum vezérek A DOROGMAI réven átkelve visszatértek Árpádhoz: a fejedelem pedig a Dorogmával szemben elterülő földeket Hohat kun vitéznek ajándékozta, kinek utóda a "névtelen" korában is bírta még e földeket."
Tehát a település jól ismert átkelőhely, tájékozódási pontként szolgált a birtok megnevezése során. Határában nagyobb őskori település régi magyar község található. Nevét előbb Durugma, Durugman, Doregma stb. alakokban találjuk. A XIV. századtól az oklevelekben már Dorogmaként szerepel. A XVII. században a Csanádiak a fő birtokosok.
A mai település új keletű. Ugyanis a régi település a Tisza áradásainak áldozatául esett. Az ár nem csak a település régi házait, de még templomát is elmosta.
A településen Református egyház működik. Tiszadorogma, Arany J. u.2.
Kulturális rendezvények lebonyolítására tágas kultúrotthon ad helyet, ebben az épületben működik a klubkönyvtár, ami az olvasni vágyóknak biztosít különböző témájú könyveket. Könyvkötetek száma: 3500 db.
A községben három vendéglátó üzem működik.
Szeszesital, üdítő, édesség árusításával, játékautomata üzemeltetéssel foglalkozik.
A település lakossága növénytermesztéssel, állattenyésztéssel foglalkozik.
A kosárfonás művészetét is gyakorolja néhány ügyes kezű lakos.
Főbb célok:
- Falusi turizmus fejlesztése, üdülési férőhelyek bővítése.
- Termelőszövetkezet gazdasági épületeinek hasznosítása.
Legközelebbi városok:
- Mezőcsát 20Km
- Tiszaújváros 38Km
- Mezőkövesd. 32Km